HAKKIMIZDA

Enstitümüz, 23 Nisan 2015 tarih ve 29335 sayılı Resmi Gazetede “Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un (Kanun No: 6640) 1. Maddesine göre Balıkesir ili Bandırma ilçesinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde kurulmuştur. Sosyal Bilimler Enstitümüz üniversitemizin diğer kurumları gibi Balıkesir Üniversitesinden devir alınan eğitim-öğretim geçmişi ile 23 yıllık bir deneyime sahiptir. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü adı ile 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde akademik faaliyetlerine başlamıştır.

Enstitümüzde ana bilim dallarında; doktora düzeyinde iki, yüksek lisans düzeyinde (I. Öğretim Tezli Yüksek Lisans) sekiz ve II. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans düzeyinde de üç programda eğitim-öğretim verilmektedir.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü olarak amacımız; sosyal bilimler alanında ulusal ve uluslararası nitelikte bilimsel araştırma, uygulama, eğitim-öğretim ve dokümantasyon çalışmaları yapmak ve proje üretmek, ulusal ve uluslararası projelere destek vermektir. Bu bağlamda enstitümüz bünyesinde hem yeni doktora ve yüksek lisans programlarının hem de ana bilim dallarındaki öğretim üyelerinin nitelik ve niceliklerinin her geçen gün giderek artması için çalışılmaktadır.